Posiadanie potomstwa to dla wielu ludzi spełnienie marzeń. Wielu przyszłych rodziców marzy, planuje i myśli nad imieniem, kreuje scenariusze dla swojej pociechy, wszystko to z miłości. A później nadchodzi czas rozwiązania, następnie rzeczywistość, która wychowanie dziecka uzależnia od czasu i pieniędzy.

szkoła

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Ten przykry wniosek nie jest w żaden sposób dyskredytujący dla osób pragnących mieć potomka, jest to po prostu bardzo realne spojrzenie na nadchodzące wydarzenia. Już od samego początku musimy myśleć nad opieką, gdy jesteśmy w pracy. Oczywiście, macierzyński i tacierzyński to jest pewien sposób, lecz sytuacja ta nie trwa wiecznie i trzeba rozplanować ważną kwestię – opiekę. Najlepiej mają ci, w których mąż ma dobrą posadę i zarabia tyle, że żona może zostać w domu, by zająć się dziećmi.

Może też to pójść w druga stronę, to mężczyzna zostaje, a kobieta chodzi do pracy. Takie rozwiązanie jest praktykowane, rzadziej z wyboru, częściej z konieczności. Nie jest to nic złego, to może i interesujące rozwiązanie, lecz w naszej społeczności to zdecydowanie nie zda egzaminu, przynajmniej teraz. Są też pewne głosy przemawiające za tym, iż to rodzicielka powinna być pierwszą osobą dla dziecka. Prawda jest taka, że matka to wewnętrzny świat, emocje, bezgraniczna miłość, ojciec zaś odpowiada za świat zewnętrzny, poznawanie świata, wyzwania. Jedno, jak i drugie jest istotne, lecz matka i dziecko to wieź, która ciężko opisać słowami.

Niemniej, opieka nad dzieckiem to jedna z głównych kwestii,

szkoła

Autor: HWUPetroleum
Źródło: http://www.flickr.com

trzeba dołożyć również poboczne, równie ważne elementy.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, na której znajdziesz szczegółowe posty – kliknij w link do serwisu (http://super-edu.pl/korepetycje/chemia/krakow).

Musimy kupić dziecku ubrania, zakupić mu zabawki, a przede wszystkim chodzić z nim regularnie do lekarza. Nie jest możliwe, by zapomnieć, że edukacja pochłania wielką część dochodów, wyprawka dziecka do szkoły: farby plakatowe i akwarelowe, fartuszki do szkoły z bajkowymi motywami, to rzeczy niezbędne, które musimy kupić naszemu dziecku.

W temacie szkoły doliczyć należy także wycieczki i kieszonkowe. W zależności od naszych możliwości są to większe lub mniejsze pieniądze, jednakże zawsze powinniśmy dawać dzieciom drobne, to oswaja z pieniędzmi.