Przed trzema laty polscy maturzyści nareszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie maturalnym matematykę. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, że decyzja o ponownym wprowadzeniu tego przedmiotu miała sens, opinie są różne, ale prawda jest taka, iż taki uczeń, który chce dostać świadectwo maturalne nie powinien opuszczać matematyki. Można się trochę buntować, ale najbardziej znaczące jest to, aby w żadnym wypadku nie sądzić, że z dnia na dzień matma przestanie być obowiązkowa. W szczególności, iż przecież często owy przedmiot jest szalenie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, ale w takim razie co trzeba zrobić, aby w odpowiedni sposób przygotować się do matury z królowej nauk? Cóż, początkowo przydałoby się opanować w 100% teorię. Zatem nikt nie powiedział, że nawet zajrzenie do książki ze szkoły podstawowej bądź gimnazjum jest bezsensowne. Prawda jest taka, iż taki uczeń, który choćby nie ma pojęcia jakie jest pole równoległoboku albo koła, w zasadzie nie powinien myśleć optymistycznie. Oczywiście pesymizm także nie jest OK – trzeba najzwyczajniej w świecie zabrać się za naukę! Inne interesujące sprawy: jak zrobić podział dysku?.

Zasadniczo podstawy matmy nie są trudne – potem są schody, ale w sumie nie ma większego problemu z z tym by opanować ten przedmiot na tyle, aby zdać maturę z zadowalającym wynikiem. Dużo więcej rad z tej tematyki: zobacz. Nigdy nie można akceptować poglądów takich osób, które mówią, że tak czy siak nie damy rady. Sporo osób najzupełniej nie kuma matematyki, a jednakże potem potrafią sobie radzić. W żadnym razie nie można się poddać na samym początku. Miejmy wielką nadzieję, że na spokojnie dasz sobie radę. Przecież matematyka nie może być aż tak skomplikowana!

Trzeba również mieć na uwadze, że tacy słabsi, chociaż oczywiście niekoniecznie, nierzadko chodzą na korepetycje. Jeżeli nauczyciel jest OK, to w sumie nie ma żadnego powodu do niepokoju. Jednakże jeżeli nie jesteśmy jakoś zadowoleni z jakości korepetycji, trzeba rozejrzeć się za kimś innym. Chociażby dlatego, że w sumie nie ma najmniejszego sensu nieustannie chodzić na takie korepetycje, które nie dają żadnych wyników. Zatem należy postawić teraz sprawę jasno: już najwyższy czas na to by wreszcie przygotować się do matury z królowej nauk.