Większość z nas, wspominając lata studenckie, zgodzi się pewnie ze stwierdzeniem, że język obcy był jedynym przedmiotem, jakiego nie można było opanować trzy dni przed egzaminem.
Osiągnięcie językowej biegłości wymaga dłuższego okresu metodycznej pracy i determinacji.

Indywidualne zdolności jak też natężenie kontaktu z językiem odgrywają tu ważką rolę, nie są to jednakże składniki, które przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki egzekwowaniu sprawdzonych zasad i konsekwencji języka obcego może nauczyć się każdy.
szkoła językowa rzeszów

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek odpowiedz sobie na pytanie z jakiego powodu chcesz się uczyć. Jaka jest Twoja motywacja: Czy obcy język jest Ci potrzebny w pracy zawodowej? Na uczelni? W służbowych wyjazdach i na wczasach? A może fascynuje Cię literatura danego obszaru językowego? A może Twe fascynacje mają zakres w wyższym stopniu osobisty? Zasada numer jeden opiewa: aby się nauczyć, musisz rzeczywiście chcieć. Staraj się , ażeby nauka języka była dla Ciebie przyjemnością. To na pewno przełoży się na ogromniejsze zaangażowanie a także lepsze wyniki. Starannie wyselekcjonuj zatem szkołę językową oraz profesora, jaki spowoduje, że zajęcia staną się jednym z ukochanych punktów Twego tygodniowego terminarza. Można to uczynić wbijając w wyszukiwarkę frazę: szkoła językowa Rzeszów. Koniecznie bierz aktywny udział w zajęciach. Wyznaczaj sobie konkretne cele oraz je realizuj. Rozważ, co pragniesz osiągnąć i zasięgnij wskazówki metodyka ewentualnie doświadczonego nauczyciela, jak wiele czasu potrzebować będziesz, aby je zrealizować.

Systematycznie uczęszczaj na zajęcia i systematycznie powtarzaj materiał z lekcji. Zapamiętaj, 10 minut codziennej systematycznej pracy przyniesie o wiele lepsze efekty, aniżeli dwugodzinna nauka raz w tygodniu.