To wiadome, chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Zakupujemy im zabawki, żeby miały barwne i pełne miłych wrażeń lata dziecięce, kształcimy je poprzez zabawę, żeby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim chronimy je przed zagrożeniami z zewnątrz. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, inne osoby, które mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nóżki, na ręce, na główkę, kaski, i inne elementy, które uniemożliwiają skaleczenia, obtarcia czy nawet złamania. W tym sensie kupujemy także moskitiery dla dzieci, żeby nie pogryzły ich żadne owady, bo pozostawić mogą nieprzyjemne ugryzienia.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy dobrą poduszkę (poduszki do spania) dla dziecka, która umożliwi mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na niepotrzebne bóle w kręgosłupie, bóle głowy czy pleców.

Czy Twoim zdaniem omawiany temat jest niesamowicie ciekawy? Jeśli tak uważasz, to kliknij na oryginalny materiał (http://www.ipschool.pl/pl/kindergarten/program) – w tamtym miejscu odnajdziesz równie absorbujące informacje.

Powyższe działania można ująć w jednym zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane narzędzia są łatwe w realizacji. A co w sytuacji, gdy nasze dziecko jest zagrożone, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo istotna, więc pamiętajmy, żeby zawsze mieć na oku nasze dziecko, ale również ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie wolno z obcym nigdzie iść, nie wolno również brać od niego żadnych słodyczy czy innych wabików.

Jednocześnie, nie wolno zrobić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Zaleca się otaczać go osobami w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, tak samo jak powinniśmy je wychowywać wśród zwierząt, by pokazać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze trzeba być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy dziecko paranoicznie to będzie ono podejrzliwe wobec każdego człowieka czy każdego napotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli będziemy uczyć naszą pociechę zbytniej ufności do wszystkich to taka sytuacja może skończyć się bardzo źle.

Ogromnie fascynujący artykuł, czyż nie? Jeśli również tak sądzisz, to wejdź odmienne pomocne źródła (https://prozoo.pl/sklep/psy/), które wciągną Cię totalnie.

Jak ktoś obcy to za każdym razem ostrożność, jak bezpański pies, to lepiej nie głaskać, chyba, że taki piesek jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Takie proste i jasne porady już niejedno dziecko uchroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie lekceważmy ich. Pamiętajmy, iż dziecko rozumie więcej niż się czasem wydaje (ochrona przed owadami). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłym, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to naprawdę wierny towarzysz rozmowy, lecz wyczuwa czy jesteśmy z nim uczciwi i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje taktownie, lecz jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bezpieczniejsze.