Paleta, czasem określana jako platformowa, jest płaską, nierzadko skonstruowana z drewna konstrukcją. Używana nieraz jako usztywnione podłoże, na jakim rozmieszcza się drobniejsze produkty i w ten sposób w większych ilościach przemieszcza je. Wagi paletowe zaaranżowane zostały tak, aby mogły być przenoszone za pomocą wózków widłowych.

waga jubilerska

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Jest parę rodzajów palet. Szczególnie rozpoznawalną jest tak nazywana europaleta. Zobaczyć możemy ją często w sklepach, marketach, gdzie dzięki niej przenosi się artykuły spożywcze (przejdź do sklepu). Wykorzystywane są również w rozmaitego rodzaju magazynach.

Wszystkie towary, produkty i przedmioty znajdujące się na palecie posiadają swoją określoną masę. Nie zawsze jest ona równa najbardziej możliwemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej wyznaczenie jest niesamowicie istotne. Dlatego też rzetelne zważenie tego, co się na niej kładzie niesie ze sobą pewne konsekwencje. Zrobiono w związku z tym urządzenia zwane wagami paletowymi. Wykorzystywane są one do ustalania wagi treści palet, z reguły tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich wymiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy sklep z lampami solnymi proponuje tego rodzaju wagi przemysłowe. Ma w swoim zbiorze wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze dedykowane są pracy w suchym miejscu. Wykonano je w taki sposób, by załadunek palety na nią mógł odbyć się zarówno za pomocą wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Następnym atutem tego urządzenia jest jego mała waga własna. Jest dzięki temu bezproblemowe w transporcie. Co więcej, niewykorzystywana zajmuje malutko miejsca.

Cenną wskazania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa wyprodukowana jest z lakierowanej stali. Miernik zaś z odpornego tworzywa ABS. Opcjonalnie można zawiesić go na ścianie za pomocą specjalnie zrobionego do tego uchwytu. Uproszczeniem w pracy są także rolki i uchwyt transportowy. Waga ta ma podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może uzyskać legalizację. Odbywa się to wtedy za dodatkową zapłatą. Polecane są również wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma specyficzny żółty odcień.

Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep poleca te od producentów AXIS i KPZ. Są one produkowane ze stali nierdzewnej. Dlatego też ich stosowania może mieć miejsce w zawilgoconym środowisku, gdzie urządzenie wykonane ze standardowej stali mogłoby ulec uszkodzeniu.

Dedykowane są także pracy w miejscu, w którym jest zagrożenie zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Budowa tych wag, porównywalnie jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo odporne. Ta ostatnia posiada dodatkowo zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Warta zaoferowania jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. W jej przypadku mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Tak samo jak inne produkty tego typu, wyposażono ją w uchwyt który umożliwia montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może mieć również złącze RS 232. Zaletą są też wymienione wcześniej wymiary dopasowane do określenia wagi palet typu euro.

Dla przykładu, ten sklep daje szansę zakupu wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z ponadprogramową usługą, jaką jest ich legalizacja. W takim przypadku koszt nieco rośnie.