Cieszy, że rośnie w naszym kraju liczba osób posiadających wyższe wykształcenie. Chociaż nierzadko krytykuje się nieco jakość edukacji, to w sumie można napisać jedno – praktycznie każdy absolwent studiów wyższych, jeżeli naturalnie ma trochę oleju w głowie i chęci do działania, może być skarbem dla pracodawców.

Nierzadko słyszy się, że w szczególności młodzi ludzie są beznadziejnymi pracownikami. To nieprawda! Najzwyczajniej sytuacja na polskim rynku zatrudnienia jest nadal daleka od perfekcji. Powiedzmy statystyczny Szwajcar albo Kanadyjczyk nie jest mądrzejszy od Kowalskiego, a w zasadzie nie ma ogromnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Chociaż oczywiście czymś całkowicie oczywistym jest to, że jeżeli nie chcielibyśmy potem narzekać na słabe perspektywy, nieustanną niepewność o jutro, bez dwóch zdań powinniśmy sensownie podchodzić do własnej edukacji.

aktualny tekst (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/140-kierownice)%link%I wiek obfituje w mnogość różnych treści. Najważniejsze jest to, by być na bieżąco – kliknij zatem w aktualny tekst (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/140-kierownice).

A więc: jakie studia są teraz całkiem smakowitym kąskiem? Tzn., gdzie iść, aby potem po prostu dostać atrakcyjną pracę? Tego typu kierunków jest sporo, a artykuł nie jest jakąś księgą, zatem można śmiało powiedzieć, że rzetelne opisanie wszystkich kierunków nie jest realne. Jednak bez paniki, coś tam zawsze się napisze. Może komunikacja społeczna to kierunek, który daje fajne perspektywy na przyszłe lata (więcej o politologii tutaj)?

W szczególności w naszej stolicy wiele stanowisk pracy oczekuje na właśnie absolwentów takich kierunków. Dużo się zwykło mówić o tym, że humaniści nie mają świetlanych perspektyw. Pewnie absolwent prawa ma większe szanse na porządną pracę oraz atrakcyjne zarobki, lecz nie przesadzajmy zbytnio. Dobrze myślący człowiek i tak wyjdzie na swoje. Może w tym tekście jest zbyt dużo optymizmu, lecz czy jest sens ciągłego żalenia się? Starajmy się myśleć trochę bardziej optymistycznie, a będzie dobrze! Porada – warto rozejrzeć się za tzw. złotym środkiem, czyli perfekcyjnym kierunkiem.

Łatwo powiedzieć, a ciężej trafić na te studia magisterskie, które mogą dać niezłą karierę , lecz przy okazji nie będą wielką katorgą. Sporo osób wybiera ten kierunek, który całkowicie ich nie rajcuje. A potem jest żal, bo przecież przydałoby się ukończyć już rozpoczęte studia.