Małe dzieci bardzo szybko rosną, i wielu rodziców miewa czasami kłopoty z właściwym dobraniem ubrań dla nich. Szczególnie jeżeli wymiary na metce nie są zbyt precyzyjnie podane, a odzież jest kupowana na przykład w sieci, bez możliwości zmierzenia.

mycie zębów

Autor: Ellen
Źródło: http://www.flickr.com

Taki problem będzie również dotyczył czapek, jakie przy małych dzieciach są bardzo ważnym elementem garderoby. Przede wszystkim chronią one przed chłodem, zmniejszając tym samym ryzyko złapania jakiegoś przeziębienia. Ale też bardzo elegancko się prezentują, szczególnie jeżeli znajdzie się jakieś ciekawe, dziecięce wzory. Lecz aby dobrze spełniały swoja rolę muszą być odpowiednio wybrane, a jeśli chodzi o to są dwa główne kryteria. Pierwsze z nich to Rozmiar, a drugim rodzaj materiału, z którego zostały uszyte.
Czapki wiosenne dla dzieci należy dobrze dopasować ze względu na wielkość, ponieważ nie mogą one być ani zbyt ciasne ani za luźne. Wytwórcy na metkach przeważnie podają rozmiarówkę, ale trzeba być tu trochę ostrożnym, bo może być zaniżona . Najlepiej zmierzyć dokładnie obwód głowy swojego malucha, a później się zorientować, czy przedstawiona numeracja jest zaniżana czy zawyżana. Przy zakupach przez sieć zawsze istnieje możliwość wymiany lub zwrotu, ale robi się z tego niepotrzebne zamieszanie, więc lepiej od razu jest kupić dobrze.

Następną rzeczą przy takich zakupach jest materiał, z jakiego czapka (sprawdź czapka na jesień dla niemowlaka) dziecięca będzie wykonana. W zimie najlepsza będzie ciepła, gruba wełna oraz polar, doskonale zabezpieczające przed chłodem, a na inne miesiące znacznie cieńsza bawełna.