Dzieci błyskawicznie rosną i zanim się spostrzeżesz, twój maluszek zacznie raczkować, wspinać się po meblach i następnie – samodzielnie chodzić, by uciekać przed tobą z wesołym śmiechem za każdym razem, gdy zechcesz go chwycić. Zanim to jednak nastąpi, dobrze jest kupić naszemu dziecku jeździk. Z jakiej przyczyny? Nade wszystko dlatego, iż jeździki dla dzieci są fantastyczną metodą na pomaganie maluchowi w jego nauce podnoszenia się i chodzenia. Wystarczy, iż lekko podeprze się, a dużo łatwiej będzie mu wstać na nóżki, by utrzymać swoje jeszcze dość chwiejne ciało.

jeździk

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Malec z pewnością niezmiernie się ucieszy, że udało mu się podnieść i będzie chciał próbować dalej, w czym jeździk znakomicie mu pomoże. Dziecko, które już potrafi wstawać, może wykorzystać zabawkę do robienia pierwszych kroczków, przesuwając ją przed sobą. Będzie się czuło o wiele pewniej i zawsze będzie mogło się podtrzymać, jeśli ryzykownie się zachwieje. To nieoceniona pomoc, szczególnie, gdy rodzice chcą wykonywać codzienne obowiązki, ale kątem oka spoglądają na zabawy pociechy. Jeździk będzie przydatny również później, ponieważ maluch będzie mógł na niego wsiąść i popychać się nóżkami jeżdżąc po całym domu. Sprawdź ich ofertę: jeździk dziecięcy.

Zadbaj tylko o to, aby nic nie leżało na jego drodze, ponieważ zwiedzanie domu w pierwszym „samochodzie” powinno być bezpieczne. Omawiana zabawka przez długi czas będzie służyć naszemu dziecku oraz dawać mu wiele radości, trzeba tylko kupić właściwy model. Jak to zrobić? W pierwszym rzędzie zwróćmy uwagę na to, by jeździk był bezpieczny oraz mocno stał na podłodze, aby bobas miał rzeczywiście stabilne oparcie.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na opisywany temat, wejdź pod ten link, to rzeczywiście świetne omówienie (http://wilanow.varsovia.edu.pl/) tego zagadnienia.

Inaczej szybko się potknie i wystraszy, a tego przecież nie chcemy. Więcej informacji na ten temat: odporne jeździki dla dzieci.

zabawki

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony nie może być za ciężki, by maluszek nie miał problemu z jego pchaniem – porównajmy ciężar kilku modeli, a na pewno podejmiemy dobrą decyzję. Bezpieczny jeździk powinien też mieć blokadę, jaką wykorzystamy szczególnie w pierwszym etapie, gdy dziecko będzie uczyć się wstawać. Dobrze jest zakupić jeździk dla dzieci, nie tylko w celach zabawowych, lecz również do nauki wstawania, chodzenia oraz właściwego przygotowania do późniejszej jazdy na rowerze, tym bardziej, że maluch na jeździku wzmocni swoje nogi i prościej mu będzie podejmować następne, adekwatnie do jego wieku wyzwania.