W dzisiejszych czasach zaczęto dbać o stan swojego ducha. Kiedy myślimy o długim, zdrowym życiu nie skupiamy się jedynie na naszym ciele, ale także o psychice. Wielu ludziom wydaje się, że coś jest nie do końca jak być powinno. Jednak ciężko im rozgryźć, co tak naprawdę ich denerwuje.

Szukają przyczyny nieodpowiednich decyzji, zastanawiają się, dlaczego w ich życiu wydarzają się różne rzeczy. Bywa, że samodzielnie nie umiemy obiektywnie przeanalizować tego, co się dzieje, wtedy warto iść do lekarza. Spotkanie z psychologiem to dobry pomysł. Psycholog (A. Dymska – psycholog pruszków) pomoże nam uporać się z problemami codzienności. Pokaże nam to, co istotne, wesprze nas i odkryje przed nami istotę naszych małych i dużych problemów. Spotkanie z psychologiem to często jedyna opcja, gdy nie potrafimy normalnie żyć. Dlatego zamiast dłużej szukać wymówek powinniśmy wykręcić numer i wybrać się na wizytę. Po, co dźwigać ze sobą problemy, których da się pozbyć?

Wybierz siebie

psycholog

Źródło: flickr.com

Niezmiernie modną branżą stał się ostatnio rozwój osobisty (więcej na ten temat). Jest wielu trenerów personalnych, którzy nie tylko uczą nas zdrowego odżywiania uczą nas również zdrowego podejścia do życia. Mówią, że poza tym, że dbamy o swoje ciało musimy dbać o sprawny umysł i o swoje uczucia. Na właściwy rozwój osobisty składa się świadomość z własnych możliwości. Co istotne każda osoba, jeśli chce zacząć działać po prostu musi zacząć. Nie ma prostszej metody. Jeżeli chcielibyśmy być genialnymi koszykarzami trzeba zacząć grać, kupić piłkę, odpowiednie buty i wstawać rano i ćwiczyć. Tak samo jest, gdy mamy zamiar uczyć się języka obcego, jedyne, co trzeba zrobić to zacząć i systematycznie poszerzać wiedzę. Rozwój osobisty polega na życiu z pasją. Musimy znaleźć coś, co kochamy robić i wybrać metodę by móc się z tego utrzymać. Ale poza tą jedną życiową pasją musimy szukać motywacji, a motywację najlepiej znaleźć wykonując nieznane rzeczy. Oczywiście nie okażemy się mistrzami w każdej dziedzinie, ale dobrze pójść na parę lekcji tenisa, pośpiewać karaoke i pojechać ze znajomymi nad morze. To, co nowe najlepiej nas rozwija i dodaje energii do działania w ulubionej dziedzinie. Jeżeli, więc chcielibyśmy stale się rozwijać, musimy znaleźć kogoś, kto wesprze nas we właściwym ukierunkowaniu naszych działań. Nie zawsze samodzielnie jesteśmy w stanie się znaleźć pośród zgiełku współczesnego świata.

Dla zainteresowanych zagadnieniem –