Jakie masz skojarzenia z datą pierwszego września. No tak, po pierwsze smutna historia, czyli początek Drugiej Wojny Światowej, a kolejne skojarzenie? Tak, rozpoczęcie roku szkolnego. Koniec wakacji, zaczyna się znowuż prawdziwe życie, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jaki jest wiek dziecka, jednak przez przez znaczną większość czasu należy zadbać o dziecko: zakupić mu podręczniki i przybory szkolne, udawać się na zebrania z rodzicami, kontrolować postępy w nauce.

w klasie

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jest to z co najmniej dwóch punktów widzenia: finansowym, jak i psychologicznym.

Zaciekawił Cię ten wpis? Przejdź zatem w ten link, dowiedz się również (https://tort-artystyczny.pl/torty-artystyczne/), czy następne notki również Cię wciągną. Mamy nadzieję, że tak.

Po jednej stronie są pieniądze, czyli bez znaczenia jak nam się powodzi mamy obowiązek zakupić dziecku niezbędne pomoce szkolne: podręczniki, bloki szkolne (przydatne bloki), zeszyty, cyrkle dla dzieci (przydatne cyrkle) czy długopisy dla dzieci. Inne wydatki także wzbogacą wydaną na przybory kwotę: w trakcie roku: zakup bibuły czy brystol, wycieczka szkolna, szkolne (zobacz https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/torun) zbiórki i tak dalej. Można określić, przecież to wcale nie duże wydatki, aczkolwiek jednak, jak praktyka pokazuje, wielu rodziców może mieć z tym problem.

Oczywiście, wszystkie te, nawet małe wydatki, zbierają się i w widzimy pokaźny rachunek. Wszystko jest także zależne od ilości dzieci w naszym mieszkaniu. Są rodziny wielodzietne, dla których zakup tego wszystkiego dla na przykład pięciorga dzieci, to koszty nie do przeskoczenia. Dobiegły też końca czasy, ze młodsze rodzeństwo przejmowało podręczniki po starszym bracie lub siostrze. Teraz co roku obowiązujące podręczniki znacznie się różnią, wydawane są nowe wydania, które trzeba kupić, żeby normalnie, jak inne dzieci, uczestniczyć w lekcji.
Co prawda państwo stara się, żeby ujednolicić podręczniki (szczególnie dla najmłodszych), żeby rząd mógł zakupić, rozdawać, udostępniać na swój własny koszt takie pomoce, jednakże to wszystko może nie wystarczyć, bo dość długo trwa podstawowa edukacja, a potrzeby na każdym szczeblu edukacji są duże i wymagające.