O tym że w zdrowym organizmie zdrowy duch nie trzeba chyba przekonywać żadnego opiekuna. Lekcje ruchowe oddziałują prawidłowo nie tylko na rozwój fizyczny dzieci, ale też budzący emocję i umysłowy. Dziatwa w wieku przedszkolnym odczuwają wielki głód ruchu.

dzieci w strojach piłkarskich

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze go pragną, po drugie, ruch jest zakorzeniony w ich możliwości rozwojowe, oraz po trzecie, maluchy bardzo upajają się powodzeniem. Nieprzerwaną renomą cieszy się od wielu lat piłka nożna o czym świadczy duża oferta tego typu zajęć na przykład tutaj. Każdy klub futbolowy proponuje zajęcia w sekcji dla maluchów. Maluchy mają ogromne pokłady siły, a na szkoleniach piłkarskich mają szansę się porządnie wybiegać, poprawiając naraz szereg umiejętności nie tylko ruchowych. Na lekcjach piłki nożnej pociechy uczą się karności, pracy w grupie, samodzielności. Zdrowa rywalizacja i wprowadzane zasady fair play procentują w późniejszym życiu. Każdy trening piłki nożnej rozpoczyna się od rozrywki. W czasie rozgrzewki kształtuje się sprawność całego ciała, poprawiasię synchronizacja motoryczna, zwinność, harmonia, plastyczność ruchów malucha. W gąszczu rozmaitych zajęć atrakcyjne stały się ostatnimi czasy tenis ziemny, różne sztuki walki: nie tylko karate. Sztuki walki o których wiele istotnych informacji znajdziesz w tym miejscu -, wbrew ogólnej opinii z walką nie mają wiele wspólnego. W czasie zajęć karate pociechy w pierwszej kolejności poznają potencjał swojego organizmu, uczą się norm które obowiązują w karate, cierpliwości, współzawodnictwa.

Żywe pociechy mają szansę dzięki tym zajęciom nauczyć się panować nad negatywnymi emocjami, a nieśmiałe nabrać pewności siebie. Wiele czasu w czasie zajęć karate przeznacza się na lekcję koncentracji, co jest przydatne w dalszym życiu. Aby wyłonić coś interesującego dla dziecka, dobrze jest z nim pogadać, oszacować jego sytuację, sztukę skupienia, umiejętność utrwalania, emocje. Pociechy pragną urozmaicenia i nie możemy się zrażać tym, że piłka nożna czy karate nie przypadły mu do gustu. Poszukujemy wtedy innych. Latorośl ma własny rytm i pragnie również sporo czasu na swobodną radość według swojego pomysłu, które może spożytkować w taki sposób, w jaki samo będzie chciało.