Obecnie język angielski bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych językówwybieranych przez osoby rozpoczynające akurat studia wyższe. Filologia angielska to bardzo oblegany kierunek, przez co trudno byłoby dziwić się temu, że na współczesnym rynku spotkamy się z tak wieloma różnymi ludźmi dysponującymi szerokimi kwalifikacjami z zakresu tego właśnie języka.

Coś takiego stawia jednak w niezbyt dobrym położeniu osoby, które są zainteresowane studiowaniem czegoś takiego. Z jednej strony język angielski jest rzecz jasna niezwykle ciekawy, przez co każdy może go studiować z pełną przyjemnością. Jednocześnie jednak jeżeli w Polsce tak wielu ludzi wybiera się na takie studia, to na rynku pracy siłą rzeczy musi panować ogromna wręcz konkurencja, co z kolei sprawia, że znalezienie w pełni zadowalającej dla siebie pracy jest dość trudne. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że nadal wszystko zależy tu głównie od naszego podejścia oraz od tego, jak szerokie kwalifikacje z tym związane uda nam się zdobyć – jeśli więc tylko potraktujemy to w rzeczywiście poważny sposób, to z pewnością będziemy w stanie znaleźć faktycznie zadowalającą dla nas posadę.

tlumaczenia

Autor: Blake Burkhart
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzisiejszym rynku pracy niesamowicie wręcz ceniony jest każdy naprawdę wykwalifikowany tłumacz przysięgły, więc niewątpliwie jest to jedna z najciekawszych propozycji dla każdego, kto wybiera się na takie właśnie studia. Według obowiązujących obecnie w Polsce przepisów do wykonywania takiej pracy potrzebne są stosowne uprawnienia, ale równocześnie ich zdobycie wcale nie jest tak trudne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka – po ukończeniu studiów będziemy jedynie musieli przejść przez odpowiedni egzaminpaństwowy. Taki tłumacz może wykonywać pracę w wielu instytucjach państwowych czy w szeroko rozumianej dyplomacji, zatem możliwości są tu bardzo szerokie. Dodatkowo każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że osoby te zarabiają zazwyczaj znacznie więcej niż „zwyczajni” tłumacze –

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Praktycznie każdy tłumacz języka angielskiego może zyskać naprawdę satysfakcjonującą dla siebie pracę, jeśli tylko dobrze się przy tym postara. Jeżeli więc interesuje nas język angielski i chcemy przeznaczyć na niego swoje życie zawodowe, to nie możemy od początku zniechęcać się z powodu tak ogromnej konkurencji jaka na pierwszy rzut oka spotka nas na obecnym rynku pracy Należy tylko podejść do tego w odpowiedni sposób aby w każdym przypadku zapewnić sobie rzeczywiście dochodową pracę!