Współczesny rynek pracywymaga od nas przede wszystkim mobilności i wszechstronności. Musimy być specjalistami i to najlepiej przynajmniej w paru dziedzinach, wtedy mamy większą szansę na odnalezienie się na rynku pracy.

Podstawą

pomoce do angielskiego

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

są rzecz jasna wszelkiego typu umiejętności, jakie możemy wykorzystać w praktyce do realizowania przeróżnych powierzanych przez firmę zadań. W tej sytuacji liczy się asertywność, umiejętność współdziałania w grupie, zaangażowanie, rzetelność i otwartość na nowe wyzwania. Idealny pracownik powinien rzec jasna wykazać się przy tym umiejętnościami na polu komunikacji – w tym naturalnie znajomością języka. Dzisiaj podstawą jest głównie język angielski, ale nie jest źle – wręcz jest to dobrze widziane – by osoba na nowe stanowisko pracy posiadała dodatkowo zdolności lingwistyczne z zakresu języka rosyjskiego czy włoskiego.

Ludzie szukający pracy, starają się więc sprostać tego rodzaju wymogom. Nie jest to jednakże proste zadanie. Weźmy dla przykładu naukę języka – nauka z okresu liceum już nie wystarcza. Umiemy język, ale w rzeczywistości wielokrotnie nie rozumiemy przekazu bądź sami nie umiemy przekazać tego, co mamy do przekazania.

Ten tekst ma niezwykle interesującą treść, ale odszukaj serwis (https://www.traple.pl/obszary-prawa/zwalczanie-handlu-towarami-podrobionymi-i-prawo-karne/), który ma podobne informacje. Też z pewnością będą niesamowicie ciekawe.

Ponadto poziom nauki języka w szkołach jest wciąż daleki od tego, jaki byśmy chcieli – nie tyle z powodu małej ilości materiału do przyswojenia, gdyż tego akurat w szkołach nie brakuje, ile z powodu niedobrania metod i technik nauczania do możliwości ucznia. A metod jest wbrew pozorom wiele tylko trzeba wybrać najlepszą do naszych zdolności i nawyków – ci, którzy uczą się ze słuchu mogą przeglądać różne programy multimedialne w innym języku, inni, którzy są wzrokowcami mogą zdecydować się na fiszki do angielskiego, a jeszcze inni mogą uczyć się wykorzystując teksty piosenek. Nauczyciele winni więc stosować na zajęciach różne narzędzia do nauczania języka obcego, ponieważ to faktycznie może poprawić umiejętności uczniów i otworzyć im drogę do kariery na przyszłość.

Na szczęście proces zmian co do nauczania w polskich szkołach jest widoczny, chociaż przebiega bardzo powoli – wręcz niemrawo. A tymczasem rynek pracy jest nieubłagany. Dlatego sami musimy pomyśleć o swojej przyszłości i już dziś starać się stosować rożne możliwe rozwiązania na poprawę swoich kwalifikacji przykłady tu .